Hakkımızda

AYAZBEY SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ A.Ş.

LEVHA KAYIT NO T08611-D1HH

Hakkımızda

Kurucularımız

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

1965 doğumlu olup, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Askerlik hizmeti sonrası 1989 yılında sigorta sektörüne Aksigorta A.Ş. Ege Bölge Müdürlüğü’nde memur olarak başladı.

Aksigorta’da 1990 yılında Zirai Servis yetkilisi, 1993 de Nakliyat ve Ziraat servis yetkilisi, 1995 de ise Yangın, Nakliyat ve Ziraat Servis yetkilisi oldu.1996 yılında İstihsal Servisleri Yetkilisi olarak görevine devam etti.

1997 yılında gelen teklifi değerlendirerek Toprak Sigorta A.Ş. Ege Bölge Müdürlüğü’nün kuruluşunda görev aldı.

Bilahare, Toprak Sigorta Bölge Müdürü olarak, serbest acentelik kuruluşuna kadar görev yaptı.

2005 yılında Ayazbey Sigorta Aracılık Hiz.Ltd.Şti ni kurarak serbest acentelik yapmaya başladı.

2015 yılında Hazine Müsteşarlığının yayınlamış olduğu genelgeye uyum sağlamak amacı ile Ayazbey Sigorta Kurucu-Genel Müdürü oldu.

Bilahare sigorta acentelerinin kurumsallaşarak büyümeleri gerektiği öngörüsünden hareket ile sektördeki 33. yılında;

Ayazbey Sigorta Aracılık Hizmetleri Anonim Şirketi
olarak yapılandırdığı şirketinde, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
unvanı ile çalışma hayatına devam etmektedir.

AYAZBEY SİGORTA A.Ş.
‘’Geçmişe Bağlı , Geleceğe Açık’’

Tarihçemiz,
Ayazbey Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirket olarak 2005 yılında kurulmuş ve Ak Sigorta Acentesi olarak, faaliyetine başlamıştır.
Acenteliğimiz; 2005-2009 yılları arasında 200’e varan muhtelif tali acenteler ile çalışmıştır.2010 yılı itibari ile 5684 sayılı Sigortacılık Kanununu ve buna bağlı Sigorta Acenteleri Yönetmeliği gereğince, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince tutulan levhaya kayıtlı olan sigorta acenteleri ile Sınırlı Yetkili Acentelikler oluşturarak çalışmaya devam etmiştir. Bu doğrultuda organizasyon yapısını değiştirerek levha kaydını yaptırmayan 100’e yakın irtibat noktasını (Tali Acentesini) kapatmıştır. 2010 yılı sonunda Sınırlı Yetkili Acentelik kavramının kanundan çıkarılması ve her acentenin merkez dışında çalıştığı yerleri ŞUBE yapması zorunluluğuna istinaden şube oluşumlarına başlamıştır.
2015 Yılında Hazine Müsteşarlığından ‘’ŞUBELİ TEŞKİLATLANMA ONAYI’’ alınmış olup, yeni düzende şubeler oluşturmaya devam edilmektedir.
Kurucularının sektördeki 33. yılında, sigorta acentelerinin kurumsallaşarak büyümeleri gerektiği öngörüsünden hareket ile;

Ayazbey Sigorta Aracılık Hizmetleri Anonim Şirketi
unvanı ile yapılanmasına Anonim Şirket olarak devam etmektedir.
Halen; oluşturduğu şubeler ile ülkemizin İzmir merkez olmak üzere muhtelif il ve ilçelerinde hizmet vermekte ve Sigorta Organizasyonunu hizmet vermediği diğer illerde de Şubeler  oluşturmak suretiyle genişletmektedir.
2005-2021  yılları arasında aşağıda yazılı halen çalışmakta olduğu şirketler dışında; Euro(Ege) Sigorta, Generali Sigorta, Hür Sigorta, Fiba  Sigorta, Dubai Sigorta, Mapfre Sigorta,Doğa Sigorta,Unico Sigorta şirketleri ile çalışmış ve muhtelif sebepler ile çalışmasını sonlandırmıştır.

2022 Yılında YETKİLİ ACENTE olarak çalışmakta olduğumuz şirketler:
AK SİGORTA, ALLİANZ SİGORTA,ANADOLU SİGORTA,ANKARA SİGORTA,AREX SİGORTA,ATLAS SİGORTA,BEREKET SİGORTA,CORPUS SİGORTA,EUREKO  SİGORTA,FİBA EMEKLİLİK,GRİ SİGORTA,GULF SİGORTA,GROUPAMA SİGORTA,GROUPAMA HAYAT SİGORTA, HDİ SİGORTA,QUİCK SİGORTA,KORU SİGORTA,MAGDEBURGER SİGORTA,NEOVA SİGORTA,ORİENT SİGORTA,RAY SİGORTA,SOMPO SİGORTA,ŞEKER SİGORTA,TÜRKİYE SİGORTA,TÜRK NİPPON SİGORTA,ZURİCH SİGORTA,AEGON HAYAT VE EMEKLİLİK
16 yıllık kurumsal sigortacılık deneyimi sonucunda kurulan Ayazbey Sigorta bugün; sektörün önde gelen 27  sigorta şirketinin de desteğini alarak sadece şubeleri aracılığı ile müşterilerine her türlü imkanı sağlamaktadır.
Yakın gelecekte çalıştığı şirket sayısını arttırarak, müşterilerinin her türlü sigorta talebini merkez ve şubeleri aracılığı ile karşılamaya devam edecektir.
Kurucularının kurumlarda çalıştığı 16 uzun yıl ve serbest acentelikte geçirdiği  17 yıl süresince Ayazbey Sigorta’yı  ‘’SİGORTACISI’’ kabul eden müşterilerimizin, Merkez ve Şube çalışanlarımızın  gösterdiği bağlılık, gelecekte yapmayı düşündüklerimiz için moral ve gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

Amacımız ‘’Ülke Çapında Sigortacılık Yapmak’’dır.

SADECE ŞUBELERİMİZ ARACILIĞI İLE müşterilerimizi Ayazbey Sigorta’nın çalıştığı tüm şirketlerin imkanlarından en üst düzeyde faydalanır duruma getirmektir.

AYAZBEY SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ A.Ş.

‘’Geçmişe Bağlı , Geleceğe Açık’’

Şube Başvuru Formu